• ZÁVĚR LYŽAŘSKÉHO KURZU

• Vážení rodiče, dovolte mi Vám, Vašim dětem i paní učitelkám poděkovat za to, že jste podpořili účast všech malých lyžařů a lyžařek na Medvědově lyžařské akademii.

Na pátečním slavnostním zakončení jste mohli vidět, co všechno Vaše dítka za pár vyučovacích hodin zvládla. Ať už se jim podařilo udělat větší či menší pokrok, jisté je, že jsme si to společně všichni moc hezky užili. Pro mnohé děti to bylo vůbec první setkání s lyžemi a touto formou pohybu. Věříme, že děti strávili se svými kamarády pěkný týden na horách a budou na lyžování a hory rády vzpomínat a my se budeme těšit, že se příště uvidíme na horách s celou vaší rodinou. Uvítáme jakékoliv vaše postřehy a připomínky, tak abychom se v naší práci mohli neustále zlepšovat a posouvat k vaší stoprocentní spokojenosti. Věřte, že nás vždy potěší, když se můžeme s dětmi setkat znovu na horách např. při individuální výuce nebo skupinové výuce v některém z našich středisek (Ski areál Sedloňov nebo Ski areál Hartman v Olešnici v O.h.).

Děkujeme za spolupráci, za podporu Vašich dětí při výuce lyžování a budeme se těšit na shledání třeba na horách nebo v našem obchodě Snowbear v Hradci Králové. Nezahálíme ani v létě, kdy trávíme čas s dětmi na příměstském a pobytovém táboře. Chcete-li sledovat novinky a aktuální dění od nás, potěší nás, pokud se k nám přidáte i na našem facebookovém profilu Snowbear.cz. https://www.facebook.com/Snowbear.cz/

Za kolektiv instruktorů Snowbear Petra Karlíková

• KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE

•  Připomínáme, že tento čtvrtek se konají konzultační hodiny pro rodiče.Tentokrát asi většinou bez účasti dětí, které si v tu dobu budou užívat pobyt na horách.

• POKYNY K LYŽAŘSKÉMU KURZU

Výuka bude každý den probíhat 4 vyučovací hodiny ve všech ročnících, odpolední výuka i kroužky odpadají. Žáci 3. a 4. ročníku nebudou mít hodiny TV, budou nahrazeny jinými předměty.

Odjezd od školy v 12,00 hodin, odhadovaný návrat v cca 16,00 - 16,30 hod.

V pondělí žáci přijdou s aktovkou, batůžkem, oblečením na lyže, případně s lyžařskou výstrojí, která zůstane do pátku v lyžařském areálu – nutné podepsat.  V aktovce budou všechny učebnice a pracovní sešity. Vzhledem k tomu, že v tomto týdnu nebudou žáci dostávat domácí úkoly, může aktovka zůstat celý týden ve škole. V batůžku (každý den) budou 2 svačiny, jedna dopolední – klasicky během vyučování, druhá odpolední – v průběhu lyžařského výcviku a pití.

Doporučujeme oblečení na lyže dát do další tašky, děti budou celé dopoledne ve škole a v lyžařském by jim mohlo být teplo. Po obědě budou mít časový prostor, aby se mohly převléknout.

• VÁNOČNÍ BESÍDKY

• Vánoční besídky "Vánoce nanečisto" v obou třídách proběhly zdárným způsobem.

Děti si připomněly tradice nejen, které probíhají u nich v jednotlivých domácnostech, ale i některé zapomenuté zvyky a obyčeje z naší minulosti.

Vrcholem besídek bylo rozdávání dárků. Všechny děti si vyzkoušely krásný zážitek s obdarováváním. Na všech bylo vždy vidět napětí, jak obdarovaný jejich dárek přijme a samozřejmě napjatý byl i příjemce dárku. Nikdo nebyl zklamaný! Ani darovatel ani obdarovaný. Děkujeme všem rodičům, že dětem s přípravou dárků pomohli.

• KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE

Na nástěnce u šatny jsou vyvěšeny časové rozpisy na konzultační odpoledne ve čtvrtek 10. ledna.

• VÁNOCE VE ŠKOLE

• Ve čtvrtek proběhnou ve škole " Vánoce nanečisto". Děti si vylosovaly svého spolužáka, kterého obdarují drobným dárkem. Cena by neměla přesáhnout 50,- Kč. Jde o zážitek z obdarování a přijímání dárku. Menším dětem, prosíme, trochu s přípravou pomozte. Děkujeme.

V pátek před vánočními prázdninami končí žákům 3. a 4. ročníku vyučování ve 12,00 hod.

Žáci 1. a 2. ročníku končí jako obvykle v 11.40.hod.

• VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

• Vánoční prázdniny začínají v sobotu 22.12.2018 a končí ve středu 2.1. 2019.

Ve čtvrtek 3.1. 2019  se všichni společně sejdeme opět ve škole.

• Lyžařský kurz a zkrácený provoz ŠD

• V době konání lyžařského kurzu v týdnu 7. - 11. 1. 2019 bude z organizačních důvodů

zkrácený provoz ŠD do 14,00 hod, ranní družina poběží v běžném režimu.

• Ježíškova vnoučata - výroba vánočních přáníček

• Na popud jedné naší žákyně jsme se zúčastnili akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Naše děti vyrobily celkem 28 malovaných vánočních přáníček pro babičky a dědečky z domovů pro seniory a podobných zařízení.

• PROJEKTOVÝ DEN

• Dnes na naší škole proběhl projektový den "Ochrana člověka za mimořádných situací". Mimo jiné nás navštívili psovodi městské policie Jaroměř.

• VYSTOUPENÍ

• V neděli 9.12. budeme společně s dětmi MŠ vystupovat na vánočním koncertě u kostela sv. Justa v cca 16.30 hod. Sraz dětí v 16,00 hod ve škole.

• DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

• V úterý 11.12. pojedeme do Jaroměře na představení "Putování za vánoční hvězdou". V tento den přijdou děti do školy s batůžkem se svačinou a pitím už 7,25 hod. Odjezd od školy v 7,30 hod. Na vstupné vybíráme 50,- Kč.

• FOCENÍ

• Ve středu 21.11. proběhne individuální focení dětí. Pokud máte zájem o foto, napište dětem do notýsku. Děkujeme.

• BRIT VE ŠKOLE

• V pondělí 12.11. nás ve škole navštíví rodilý mluvčí z Anglie s interaktivním programem Británie s Britem. Na tento program vybíráme 50,- Kč.

• Kontrola vlasů

• Prosíme, kontrolujte pravidelně dětem vlasy a případně učiňte potřebná opatření. Děkujeme.

• FOCENÍ

• Individuální focení dětí se 1.11. ruší a přesouvá se na pozdější termín, který bude včas upřesněn.

• KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE

• Od středy 31.10. budou na nástěnce u šatny vyvěšeny časové rozpisy na konzultační odpoledne. Rodiče se mohou zapsat na čas, který jim bude vyhovovat. Čas schůzky rodiče s učitelem je pouze orientační, ne vždy se podaří dodržet přesně na minutu.

Děkujeme za pochopení.

Děti mohou přijít s rodiči, aby měly možnost se také vyjádřit.