• UDĚLEJTE SI V NEDĚLI ČAS NA ŠKOLU

• Zveme všechny zájemce na prohlídku nově opravených a upravených prostor v naší škole v neděli 8.12. 2019. Otevření zahájíme slavnostním požehnáním škole ve 12 hodin. Školu můžete navštívit kdykoli do cca 16,00 hod. Prohlídku školy můžete spojit s návštěvou koncertu, který proběhne v místním kostele od 16 hodin. Součástí koncertu bude i vystoupení žáků naší školy. Těšíme se na všechny hosty. Zaměstnanci a žáci ZŠ Rychnovek - Zvole

• Bruslení v prosinci

• Ve dnech 3., 4., 9. a 10. 12. 2019 pojedeme bruslit na zimní stadion do Jaroměře.

Odjezd od školy po svačině v 9:15 hod. Vyučování dle rozvrhu bude probíhat první, čtvrtou, pátou a šestou hodinu.

S sebou na bruslení budou mít děti tašku s pitím a bruslemi. Doporučujeme pořídit nebo zapůjčit i helmu.

Podmínkou pro vstup na led jsou rukavice!

• Kurz bruslení

• V prosinci proběhne kurz bruslení na zimním stadionu v Jaroměři, poprvé pojedeme 3. 12. Prosíme, připravte dětem vybavení. Podrobnější informace obdržíte později.

• Pestrý týden 11.-15.11.

• V pondělí 11.11. jsme se v rámci projektového vyučování dozvěděli další zajímavosti o svatém Martinovi (kde žil, čím byl, jaký byl,...).

V úterý 12.11. jsme navštívili výrobnu vánočních ozdob ve Dvoře Králové. Viděli jsme nejen celý proces výroby (foukání, stříbření, smáčení v barvě, malování), ale dokonce jsme si každý svou originální ozdobu vyrobili.

Ve čtvrtek 14.11. jedeme na poslední hodinu plavání, takže nás čeká mokré vysvědčení.

A v pátek 15.11. se těšíme na další učení se s terénní učitelkou Petrou Dočkalovou, tentokrát půjde o spolupráci v rámci kolektivu.

• Strašilky, lupenitky, pakobylky

• Dnes jsme si vyzkoušeli prezentaci odborného textu v tandemu a vyrobili jsme si modely strašilek dle vlastní fantazie. Myslím, že se dětem moc povedly, posuďte sami.

• Exkurze - výroba vánočních ozdob

• V úterý 12. 11. jedeme společně s MŠ do Dvora Králové n. L. na exkurzi do výrobny vánočních ozdob. Vybíráme 90,- Kč na vstup a dílničky. Děti budou mít s sebou pouze batůžek se svačinou a pitím. Návrat cca ve 12:30 hod.

• Halloween

• Would you like a glass of halloween drink? (Nedali byste si sklenku halloweenského nápoje?)

Come and meet our monster. (Pojďte a poznejte naši příšerku.)

• Projektový den - příroda na podzim

• Ani mrazivé ráno nás neodradilo od vyučování venku. Nejprve jsme se zorientovali pomocí mapy a buzoly a pak jsme vyrazili na krátkou procházku po okolí. Cestou jsme plnili různé úkoly z matematiky, prvouky a vlastivědy. Nakonec se udělalo moc krásné počasí a tak jsme si ve venkovním ateliéru vytvořili systém podzemních chodeb s živočichy žijícími v půdě. V češtině jsme si procvičili přídavná jména při popisu přírodnin, které jsme poznávali po hmatu. Jak se nám dařilo, můžete vidět na rajčeti.